Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Utworzono dnia 26.02.2022

Nasza szkoła przyłączyła się do pomocy humanitarnej organizowanej przez Gminę Ustrzyki Dolne, na terenie której powstał punkt recepcyjny udzielający pierwszego i podstawowego wsparcia uchodźcom z Ukrainy.

Organizujemy zbiórkę podstawowych artykułów, które pomogą uchodźcom w pierwszych dniach po przekroczeniu granicy i które mogą zabrać ze sobą w dalszą podróż do ośrodków dla uchodźców, bądź innych punktów schronienia.

Ze względu na to, że przyjeżdżają głownie matki z dziećmi od noworodków do nastolatków najpotrzebniejszy będzie suchy prowiant, słodycze, mleko w proszku, napoje, pampersy, niewielkie zabawki itp.

Prosimy o przekazywanie produktów nowych lub będących w bardzo dobrym stanie.

Zbiórka prowadzona będzie w poniedziałek 28 lutego i we wtorek 1 marca w Szkole Podstawowej nr2 w Wesołej.

Wszystkie zebrane produkty zostaną przekazane bezpośrednio do Urzędu Gminy w Ustrzykach Dolnych.

Potrzebne są:

-kubki, talerze, sztućce jednorazowe lub silikonowe, termosy, kubki termiczne;

-kawa, herbata, batony energetyczne;

-soki, napoje, tubki typu „kubuś” dla dzieci;

-suche ciastka, paluszki, krakersy, zupki chińskie, makarony, kasze, cukier, ryż, konserwy, płatki śniadaniowe itp. suchy prowiant;

-przekąski, które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż;

-ręczniki papierowe, zapałki, świece, latarki, baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki;

-podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki -higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, pampersy – również dla dorosłych);

-płaszcze przeciwdeszczowe, karimaty(pokryte folią), bielizna termiczna, koce, śpiwory, folie termiczne;

-mleko modyfikowane dla niemowląt, jedzenie w słoiczkach dla małych dzieci, plastikowe łyżeczki do karmienia

POMÓŻMY – NIE BĄDŹMY OBOJETNI

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy