"Przyśniła się dzieciom Polska"

Utworzono dnia 15.11.2018

Oddanie hołdu naszej Ojczyźnie, rozpalanie miłości do Polski w młodym pokoleniu oraz zachowanie pamięci o tych, którzy walczyli i ginęli za Ojczyznę, ale i nie tylko , to cele którymi kierowaliśmy się w czasie przeżywania wieczornicy patriotycznej „Przyśniła się dzieciom Polska” . Patriotyczna wieczór odbył się  na korytarzu głównym naszej szkoły a przed nim w miejscowym kościele odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny. Licznie zgromadzonych mieszkańców, rodziców uczniów naszej szkoły,grono pedagogiczne, emerytowanych nauczycieli, przedstawicieli rady gminy Dynów i Nozdrzec, prezesów OSP Ujazdy, Ryta Górkai Wyręby wraz z pocztem sztandarowym, sołtysów sołectw okolicznych miejscowości przywitał dyrektor szkoły Józef Gratkowski. W swoim wystąpieniu przypomniał trudne dzieje naszej ojczyzny i walkę o niepodległość, a także podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej niecodziennej lekcji historii.
Już po raz trzeci odbyła się wieczornica, która połączyła pokolenia w tak radosnym i ważnym dla Polaków dniu jakim jest 11 listopada. O dziejach Polski i Polaków, o bolesnych i radosnych momentach naszej historii opowiedzieliśmy nie  przemówieniami, lecz   pieśnią , tańcem, słowem i obrazem.  W programie dzieci przypomniały krótko historię Polski w trakcie 123 lat niewoli, przywołały najważniejsze wydarzenia i nazwiska doby walki o niepodległość. Tradycyjnie nie brakło przepięknej polskiej poezji patriotycznej, tańca narodowego i piosenki żołnierskiej. Uzupełnieniem treści komentarza historycznego, scenek, wierszy i piosenek były archiwalne zdjęcia i filmy przedstawione na slajdach prezentacji multimedialnej.
Była  to również okazja, by się spotkać, porozmawiać przy filiżance kawy , wspólnie pośpiewać pieśni żołnierskie i patriotyczne.
                                                                                                                                                              mgr Ewa Sawczak

Utworzono dnia 16.11.2018, 20:52