Wakacje tuż tuż - Policjanci z wizytą w naszej szkole

Utworzono dnia 16.06.2018

Tradycją stało się, że pod koniec każdego roku szkolnego naszą szkołę odwiedzają funkcjonariusze Posterunku Policji w Nozdrzcu. Tak było i tym razem, w środę 13 czerwca 2018r. Tematem wizyty było bezpieczeństwo uczniów podczas wakacji  w domu, w lesie, na ulicy i nad wodą.  Mundurowi przygotowali ciekawą prezentację zawierającą najważniejsze informacje, którym towarzyszyły obrazki oraz krótkie filmiki animowane. Policjanci omówili zasady zachowania się w trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy, udzielili cennych wskazówek w sytuacji gdy zaatakuje nas pies,  przedstawili  niebezpieczeństwa jakie czyhają na uczniów w kontaktach z obcymi oraz sposoby ich unikania. W trakcie pogadanki , funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas prac rolnych na wsi jak również przestrzegali przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk. Nasi goście zwrócili uwagę na to, jak ważnym numerem alarmowym jest  - 112. Wszyscy uczestnicy spotkania dowiedzieli się, kiedy i gdzie można z niego skorzystać oraz jakie informacje musimy podać, aby jak najszybciej została udzielona nam pomoc. Najprzyjemniejszą częścią spotkania były zagadki na które uczniowie (szczególnie klas młodszych) bardzo chętnie odpowiadali.

Po takiej dawce nagromadzonych informacji, możemy być pewni, że nasi uczniowie będą umieli właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia oraz wezwać pomoc w razie potrzeby.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           mgr Agnieszka Pęcherek

Utworzono dnia 17.06.2018, 12:39