Wyjazd do teatru i fabryki bombek

Utworzono dnia 17.12.2017

Jak ty masz powód, żeby być wesołym? Ty, biedaku? [...]

- A jaki ty masz powód, żeby być ponurym, wuju? Ty, bogaczu?

Charles Dickens

W dniu 13 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na jednodniową wycieczkę do  Rzeszowa. Już w autokarze odczuwało się radość i pozytywne emocje. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu w teatrze Maska. „ Opowieść wigilijna”  w reżyserii Czesława Sieńko na motywach powieści Charlesa Dickensa, to spektakl, który przybliżył nas do przeżywania najpiękniejszego dnia w roku - Bożego Narodzenia. Uczniowie obejrzeli widowisko niezwykłe, o poszukiwaniu dobra, prawdy, odnajdywaniu siebie  i o  zgubnym  dla człowieka bogactwie. Z wielkim zainteresowaniem śledzili losy głównego bohatera, wyrażając na koniec wdzięczność aktorom wielkimi brawami.
Kolejnym punktem naszej wycieczki, była fabryka bombek. Mogliśmy zobaczyć jak ze szklanej rurki, po odpowiedniej obróbce cieplnej można wydmuchać kulę, z której powstaje bombka. W dziale „srebrzenia i dekorowania” uczniowie obserwowali jak dekoratorka nadaje bombce wyjątkowy i unikalny wygląd. Na koniec wizyty w fabryce, każdy z nas otrzymał bombkę z własnym imieniem.
                                                                                                                                kierownik wycieczki Ewa Sawczak

Utworzono dnia 07.01.2018, 11:57